چندین روش برای کند شدن شروع و پیشرفت بیماری آلزایمر

3 نوامبر 2019

آلزایمر

بیماری آلزایمر علائم و نشانه هایی دارد که با از دست دادن حافظه کوتاه مدت، فراموش کردن آدرس ها و اسم ها آغاز می شود و کم کم تا آنجا پیش می رود که فرد حتی راه بازگشت به خانه را فراموش می کند. بیماری آلزایمر به مغز آسیب می رساند. این بیماری باعث از دست رفتن تدریجی و مداوم مغز شده و می تواند بر روی صحبت کردن، فکر کردن و انجام فعالیت های روزانه تأثیر بگذارد.
بیماری آلزایمر، یک اختلال عصبی است که در آن مرگ سلول های مغزی باعث کاهش حافظه و کاهش قدرت شناختی می شود که این بیماری جز شایع ترین نوع از بیماری های زوال عقل است.

روش هایی برای کند کردن شروع آلزایمر
دانشمندان آزمایشاتی را انجام داده اند که ب روش های مختلفی به بررسی پیشرفت بیماری آلزایمر پرداخته است.

رژیم غذایی
رژیم غذایی مدیترانه ای برای کاهش افت شناختی پیشنهاد شده است.باید در نظر داشت که محدود کردن چربی های اشباع و کربوهیدرات های ساده به نفع سیستم قلبی عروقی است و تأثیر آن بر سلامت کلی بدن است. در حالی که شواهد مبتنی بر این توصیه‌های رژیم غذایی هنوز قطعی نیستند ، اما به نظر می رسد افزایش مصرف میوه ، سبزیجات و ماهی تازه تأثیر مفیدی در پیشگیری و مدیریت دارد.

تعامل اجتماعی
بیماری آلزایمر ممکن است در افرادی که زندگی انفرادی با تعامل محدود با دیگران دارند ، سریعتر بروز کند. درگیری منظم اجتماعی می تواند ارتباطات مغزی جدیدی را تحریک کند ، که باعث تحریک فعالیت مغز می شود.

ورزش ذهنی
دانشمندان اثرات تحریک ذهنی را در رابطه با کاهش سرعت آلزایمر آزمایش کرده اند. افرادی که با پازل ، بازی های روی صفحه ، یادگیری زبان یا نواختن ساز مشغول بودند ، کاهش شدت علائم را نشان می دادند.

تمرین فیزیکی
مطالعات بیشماری رابطه مثبت بین ورزش و کند شدن پیشرفت آلزایمر را نشان داده اند. مطالعات در بیمارانی که مبتلا به AD هستند مزایای مشابهی را نشان داده اند ، اگرچه برای تعیین دقیق مقدار کاهش روند بیماری نیاز به تحقیقات بیشتر است و حتی نوع تحرک فیزیکی و ورزش حائز اهمیت است.