نوشیدنی هایی که به پاکسازی طبیعی کبد شما کمک می کند

5 دسامبر 2019

آب هویج
هویج به هر شکلی ، به جز پخته شده در شکر ، برای شما فوق العاده است..
هویج از نظر ویتامین A سرشار است که نشان داده شده است که از ابتلا به بیماری کبد جلوگیری می کند. آنها همچنین مملو از فلاونوئیدها و بتاکاروتن های ضد اکسیدان هستند. هویج برای هر قسمت از بدن خوب است ، بنابراین از مصرف روزانه آب هویج غافل نشوید .
سبزیجات برگ سبز
آب برخی از سبزیجات مملو از خواص است که مصرف آن ها به طور روزانه یا هفتگی توصیه می شود برای مثال کرفس میتواند یکی از این گیاهان پر خاصیت باشد .
سبزیجات برگدار باعث تحریک صفرا می شود و به پاک کردن کبد شما به آرامی کمک می کند. بنابراین تمام بدن شما به دلیل دوز روزانه سبزیجات برگدار از شما تشکر خواهد کرد.
چای سبز
اگر به دنبال یک نوشیدنی فوق العاده هستید ، به دنبال گنجاندن چای سبز در برنامه روزانه خود باشید . چای سبز سرشار از آنتی اکسیدان است که رادیکال های آزاد را از بین می برد. اینها باعث می شود چای سبز به عنوان یک مبارز سرطان شناخته شود. چای سبز همچنین به بدن شما کمک می کند که چربی ها را بسوزانید و برخی از فشارهای مربوط به کبد را برطرف کند.
همچنین سعی کنید شیرین کننده ها را به آن اضافه نکنید تا کبد شما هنگام سم زدایی مجبور نباشد با آن ها مقابله کند.
چای زردچوبه
زردچوبه یک ادویه رایج در غذاهای هندی است. همچنین قدرتمندترین ادویه برای پشتیبانی از کبد شما است. می توانید چای زردچوبه را از زردچوبه زمین تهیه کنید. یک قاشق چایخوری زردچوبه را به آب جوش اضافه کنید ، به مدت ۱۰ دقیقه بجوش بیاید. کمی آب لیمو و یک عدد فلفل سیاه اضافه کنید.
زردچوبه از کبد شما در برابر آسیب محافظت می کند و حتی ممکن است به کبد شما در بازسازی سلول های جدید کمک کند..
میوه های خانواده مرکبات
ویتامین C و آنتی اکسیدان های موجود در مرکبات برای پاکسازی کبد شما بسیار عالی هستند. به دلیل داشتن ویتامین C و میزان آنتی اکسیدان فوق العاده ، از میوه‌هایی که جز مرکبات دسته بندی میشوند می توان به ، لیمو ، گریپ فروت ، پرتقال و لیموشیرین اشاره کرد .
آب چغندر
آب چغندر یا لبو را بگیرید و در هفته میل کنید مطمئن باشید لبو یکی از قوی تری پاک کننده های کبد می باشد که سرشار از خاصیت برای بدن شماست.
غذاهای سرشار از فیبر
همچنین غذاهای سرشار از فیبر با افزایش حرکات روده به کبد شما کمک می کند تا سموم را از بین ببرد که در کنار نوشنیدنی هایی که از آنها نام برده شد می توان بسیار کمک کننده و موثر باشند .
فقط به یاد داشته باشید که از نوشیدن چند لیوان آب در روز غافل نشوید تا کبد شما خوشحال شود. آب یکی از مهمترین و ضروری ترین نوشیدنی های کبد است.
علاوه بر این هفت نوشیدنی طبیعی پاک کننده کبد ، از روش های دیگری از کبد خود حمایت کنید. الکل ننوشید و آگاه باشید که اکثر داروها از جمله مسکن ها روی کبد شما تاثیرات زیادی دارد .
همچنین در نظر داشته باشید رفتارهای خطرناک مانند رابطه جنسی پرخطر و استفاده از مواد مخدر می تواند منجر به هپاتیت شود در نتیجه مهم است که چه چیزهایی برای پاکسازی کبدتان میل می کنید . برای حمایت از کبد و کاهش التهاب مزمن آن از ورزش روزانه و کاهش وزن غافل نشوید .
محافظت از کبد شما به سلامت کبد شما کمک می کند. به علاوه ، تمام نوشیدنی هایی که ذکر کردیم برای هر قسمت دیگر بدن مفید است و ممکن است به مقابله با چربی ، سرطان و زوال عقل کمک کند.

ارسال شده در دانستنی ها توسط دکتر سمیرا ساعی‌راد | Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,