مضرات غذاهای تغییر یافته ژنتیکی

3 اکتبر 2018

۱- واکنش های آلرژیک

بر اساس تحقیق در دانشگاه براون، غذاهای تغییر یافته ژنتیکی می توانند خطر آلرژی را در افراد به طور چشمگیری بالا ببرند. در این گزارش بیان شده است که در تغییرات ژنتیکی اغلب پروتئین های اضافه می شوند که به طور طبیعی در حیوانات یا گیاهان وجود ندارد؛ در نتیجه این تغییر ممکن است در بدن ما موجب واکنش های آلرژیک جدیدی شود. در بعضی موارد، ممکن است پروتئینها از موجوداتی که شما به آنها حساسیت دارید به موجوداتی که به آنها حساسیت ندارید اضافه شود. این امر موجب می شود محدوده انتخاب غذای شما کمتر شود.

۲- صد در صد برای محیط زیست مفید نیستند

اگرچه این مسئله توسط بسیاری از کارشناسان تأیید شده که غذاهای تغییر یافته ژنتیکی برای محیط زیست بی خطر هستند، هنوز محصولاتی وجود دارند که شامل موادی هستند که برای استفاده تأیید نشده اند؛ اما بدتر از آن چیست؟ اینکه این مواد از عموم مردم پنهان می شوند.

۳- سطح پایین تنوع زیستی

یکی از ضعف های بالقوه این تکنولوژی این است که بعضی موجودات در اکوسیستم ممکن است آسیب ببینند که در نتیجه ممکن است منجر به سطح پایین تنوع زیستی شود. وقتی یک آفت خاص را که برای محصولات مضر است حذف می کنیم، در واقع منبع غذایی برای گونه خاص دیگر را نیز حذف می کنیم. به علاوه محصولات تغییر یافته ژنتیکی می توانند برای بعضی موجودات سمی باشند و در نتیجه موجب کاهش تعداد یا حتی انقراض موجودات زنده شوند.

۴- کاهش کارایی آنتی بیوتیک ها

بر اساس گزارش دانشگاه ایالت آیووا، بعضی غذاهای تغییر یافته ژنتیکی ویژگی های آنتی بیوتیکی دارند که در درون آنها نهادینه شده است و به آنها خاصیت مقاومت یا ایمنی در برابر ویروس ها یا بیماری های ویروسی می دهد. وقتی ما آنها را می خوریم این مارکرهای آنتی بیوتیکی در بدن ما باقی می ماند و اثر گذاری داروهای آنتی بیوتیکی حقیقی را بسیار کمتر می کند.

۵- طعم غیر معمول

مشاهده شده غذاهای تغییر یافته ژنتیکی در مقایسه با غذاهای رایج که در فروشگاه ها مشاهده می شود طعم غیر طبیعی دارند. این امر می تواند در نتیجه موادی باشد که به ترکیب آنها اضافه می شود.

۶- کاملا ایمن نیستند

این نکته توسط مطالعات علمی ثابت شده است که غذاهای GMO دارای موادی هستند که ممکن است سبب بیماری و یا حتی مرگ گونه های مختلف و از جمله انسان شوند. به عنوان مثال موش ها و پروانه ها نمی توانند با این غذاها زنده بمانند.

۷- گرده افشانی متقابل

گرده افشانی متقابل می تواند فواصل طولانی را پوشش دهد، طوری که ژن های جدید می توانند در معرض نسل جدید گیاهان ارگانیک یا سنتی یا محصولاتی که کیلومترها دورتر هستند قرار بگیرند. این امر ممکن است منجر به مشکل در تمایز میان محصولاتی که ارگانیک یا غیر ارگانیک هستند، شود، در نتیجه در نشانه گذاری صحیح محصولات غذایی غیر GMO تداخل بوجود می آورد.

۸- ریزش ژنی

معلوم نیست که جمعیت ژنتیکی که در اثر جدایی ناکافی محصولات تغییر یافته ژنتیکی از انواع طبیعی اطراف آن بوجود آورده چه اثراتی را در پی خواهد داشت. اگرچه واضح است که گرده های آزاد شده از گیاهان تغییر یافته ژنتیکی به سمت گیاهان وحشی از طریق حشرات یا باد، اثرات غیرقابل انکاری روی اکوسیستم دارد؛ با این وجود هنوز تحقیقات بیشتری برای اندازه گیری این اثر مورد نیاز است.

۹- انتقال ژنی

در ارتباط با مورد قبلی، خطر دائمی غذاهای دستکاری ژنتیکی شده این است که ژن های تغییر یافته موجودات ممکن است به موجودات طبیعی منتقل شوند. کارشناسان هشدار می دهند که ژن ها ممکن است از محصولات تجاری که به گیاه کش ها مقاوم هستند به جمعیت علف های هرز طبیعی منتقل شوند؛ بنابراین از بین بردن این علف ها غیر ممکن خواهد شد. این علف های هرز ممکن است تبدیل به ارگانیسم هایی شوند که می توانند با گیاهان و حیوانات طبیعی رقابت کنند و در نتیجه منجر به انقراض آنها شوند.

۱۰- تضادها

غذاهای GMO می توانند سبب مشکلات عدیده ای در زندگی روزانه بازرگانان شوند. چگونه؟ این تولیدات ممکن است مقامات را تشویق کند تا تعرفه های بیشتر را به تجّاری که آنها را به فروش می رسانند اعمال کنند.

۱۱- استثمار

ممکن است بعضی کشورها از مهندسی ژنتیک غذاها به عنوان سلاح قدرتمندی علیه دشمنانشان استفاده کنند. مهم است که اشاره شود بعضی از دانشمندان کشف کرده اند که این تولیدات می تواند افراد زیادی را در جهان از بین ببرد.

۱۲- شکاف گسترده در اندازه شرکت ها

این مورد احتمالا ممکن است میان غول های تولید غذا و همتایان کوچک آنها اتفاق افتد، که منجر به تحریک بازار می شود. رقبای کمتری وجود دارند که خطر تولید کالا توسط شرکت های معدود و یا افزایش قیمت را بیشتر کنند. به علاوه، شرکت های بزرگتر که قدرت سیاسی بیشتری دارند ممکن است بتوانند روی استانداردهای ایمنی و سلامت تأثیر بگذارند.

۱۳- بیماری های جدید

همانطور که قبلا اشاره شد، غذاهای تغییر یافته ژنتیکی ممکن است منجر به بیماری های جدیدی شود. در نظر بگیرید که این غذاها با استفاده از ویروس ها و باکتری ها تغییر یافته اند، و این ترس وجود دارد که بیماری ایجاد شود. تهدید سلامت انسان یک جنبه نگران کننده است که موضوع عمده مذاکرات است.

۱۴- ذخایر غذایی در خطر

دانه های GMO محصولات دارای حق امتیاز هستند و به منظور خرید آنها، مشتریان باید قراردادهای خاصی را با تأمین کننده ها و کاشفان ببندند. همانطور که وابستگی به این دانه ها در سرتاسر جهان گسترش می یابد، نگرانی ها درباره عرضه مواد غذایی و ایمنی آنها همچنان بیشتر می شود. به علاوه، این دانه ها از لحاظ ساختار یکسان هستند، و اگر یک مشکل روی یکی از آنها اثر بگذارد، شکستی بزرگ رخ خواهد داد.

۱۵- نگرانی های اقتصادی

بردن محصولات تغییر یافته ژنتیکی به فروشگاه یک فرآیند پرهزینه و طولانی است، و البته شرکت های با تکنولوژی زیستی کشاورزی می خواهند از اینکه سودآوری پرمنفعتی داشته باشند مطمئن شوند. بنابراین، بسیاری از تکنولوژی ها و تولیدات مهندسی ژنتیک گیاهان دارای حق امتیاز هستند و نقض حق ثبت اختراع یک نگرانی بزرگ در بخش کشاورزی است. همچنین حامیان مصرف کننده ها نگران هستند که این امر قیمت بذر را به سطوح بالاتری افزایش دهد؛ در نتیجه کشورهای جهان سوم و کشاورزان کوچک نمی توانند این بذر ها را تهیه کنند و شکاف طبقاتی میان فقیر و غنی بیشتر می شود.

منبع

ارسال شده در اخبار توسط دکتر سمیرا ساعی‌راد | Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,