فواید غذاهای تغییر یافته ژنتیکی

2 اکتبر 2018

۱- مقاوم به حشرات

بعضی از غذاهای GMO تغییر یافته اند تا به حشرات و سایر آفات مقاوم شوند. گزارشی از دانشگاه کالیفرنیا نشان می دهد که باکتری های سمی (که برای انسان ها ایمن هستند) می توانند به محصولات اضافه شوند تا حشرات را دفع کنند. این بدین معناست که مقدار مواد شیمیایی مورد استفاده در گیاهان کاهش یافته، بنابراین این محصولات کمتر در معرض حشره کش های خطرناک قرار می گیرند.

۲- محصولات قوی تر

فایده دیگری که تکنولوژی GM دارد این است که محصولات می توانند مهندسی شوند تا در مقابل تغییرات و نوسانات آب و هوایی مقاومت کنند، که به این معناست که موادی با کیفیت خوب و با مقدار کافی تحت شرایط آب هوایی ضعیف یا شدید هم بدست خواهد آمد. جمعیت ها در سراسر جهان گسترش یافته اند و نواحی بسیاری وجود دارند که توسط جمعیت ها برای مسکن گزینی انتخاب شده اند در حالی که تولید غذا در آنجا کم است. از این رو کشاورزان بر آن شدند که محصولات خود را در نقاطی پرورش دهند که اساسا برای کاشت گیاه مناسب نیست، و گیاهان پرورشی که می توانند مقدار نمک بالا در خاک و آب زیر زمینی را تحمل کنند، به آنها کمک می کنند تا محصولات غذایی سالم را پرورش دهند. همچنین حیوانات و گیاهانی که از لحاظ ژنتیکی تغییر یافته اند می توانند نسبت به بیماری های ناخواسته بسیار مقاوم باشند. تصور می شود که تکنولوژی می تواند واکسنی را بر علیه یک گونه بیماری زا تولید کند، در حالی که این واکسن می تواند به جای آنکه به سیستم ایمنی آنها ترزیق شود در ژن آنها کد شود.

۳- تولید عمده تر

پرورش محصولاتی که به عنوان تغییر یافته ژنتیکی طبقه بندی می شوند آسانتر است چرا که همه مثال های آنها قدرت بیشتری برای مقاومت در برابر آفات دارند. این ویژگی به کشاورزان کمک می کند تا مقدار بیشتری از محصولات و غذاها را تولید کنند.

۴- حفاظت از محیط زیست

بر اساس گزارش دانشگاه ایالت اوکلاهاما، افزایش حیوانات و محصولات GM اغلب نیاز به زمان، تجهیزات و مواد شیمیایی کمتری دارد و ممکن است به کاهش نشر گازهای گلخانه ای، فرسایش خاک و آلودگی زیست محیطی کمک کند. این نکته به این معناست که سلامتی و زیبایی عمومی محیط زیستی که مزارع را احاطه کرده است بهبود پیدا خواهد کرد و منجر به حفظ بهتر کیفیت آب و هوا می شود، وهمچنین می تواند به طور غیر مسنقیم موجب رفاه حال شهروندان هم شود.

۵- محافظت گسترده برای محصولات

غذاهای GM می تواند توسط استفاده از مهندسی ژنتیک ساخته می شوند. این روش همچنین به کشاورزان و بازرگانان کمک می کند تا کیفیت خوب غذاها را به وسیله استفاده از مواد ویژه به صورت کارآمد و پربازده حفظ کنند.

۶- غذاهای مغذی تر

بر اساس گزارش سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل بعضی از غذاهای GM مهندسی شده اند تا با ویتامین ها یا مواد معدنی غنی شوند. این نکته نه تنها به مردم کمک می کند تا مواد غذایی که نیاز دارند را بدست آورند، بلکه نقش کلیدی در مبارزه علیه سؤتغذیه در کشورهای جهان سوم ایفا می کند. در حقیقت سازمان ملل پیشنهاد می کند که برنجی که با ویتامین A غنی شده است می تواند به کاهش کمبودهای مواد مغذی در سراسر جهان کمک کند.

۷- کاهش استفاده از آفت کش ها

ثابت شده است که محصولات تغییر یافته ژنتیکی به آفت کش ها نیازی ندارند بنابراین در برابر انواع حشرات و آفت ها که ممکن است آنها را تخریب کند مقاوم هستند.

۸- بازده بیشتر

با مهندسی ژنتیک کشاورزان بازده بیشتری خواهند داشت، و در نتیجه آنها می توانند بیشتر برای موارد مهم دیگر، نظیر آموزش فرزندانشان، هزینه کنند.

۹- جنگل زدایی کمتر

برای تغذیه کافی جمعیت در حال رشد جهان، جنگل زدایی ضروری است؛ اما با تغییر ژنتیکی حیوانات و محصولات، جنگل زدایی کمتر خواهد شد، در نتیجه دی اکسید کربن در اتمسفر کاهش یافته و گرم شدن جهانی کره زمین آهسته تر می شود.

۱۰- کاهش گرم شدن جهانی زمین

گیاهان و محصولات GMO بیشتر در نواحی رشد می کنند که قبلا برای کشاورزی مناسب نبودند، در نتیجه اکسیژن در محیط افزایش یافته، مقدار دی اکسید کربن کمتر می شود و از این رو گرم شدن جهانی کره زمین کاهش می یابد. در حقیقت، اقتصاددانان انگلیسی در یک مطالعه اذعان داشتند که محصولات تغییر یافته ژنتیکی منجر به کاهش چشمگیر گازهای گلخانه ای منتشر شده در حدود بیش از ۱۰ میلیون تُن می شوند، که معادل با حذف ۵ میلیون اتومبیل از جاده ها در طول هر سال است!

۱۱- کاهش قیمت غذا

متعاقب با محصولات بیشتر و قیمت های کمتر، قیمت غذا کاهش می یابد. در نتیجه مردم در کشورهای فقیرتر می توانند هزینه های کمتری برای غذا بپردازند، که این امر بدین معناست که خود به خود فقر کاهش می یابد.

۱۲- محصولات جدید

انواع جدیدی از محصولات که می توانند در محدوده دمایی گسترده (نظیر دمای خشک یا سرد) پرورش یابند در حال گسترش هستند؛ به عنوان مثال، دانشمندان نوع جدیدی از گوجه فرنگی را کشف کرده اند که می تواند در خاک شور رشد کند. از دیگر اکتشافات خوب در مهندسی ژنتیک گیاهان استخراج ژن مسئول تولید کافئین در دانه های قهوه است که می توان از این طریق دانه های قهوه بدون کافئین تولید کرد که به طور طبیعی رشد می کنند.

منبع

ارسال شده در اخبار توسط دکتر سمیرا ساعی‌راد | Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,