خوراکی های سرطان زا

3 دسامبر 2019

پاپ کورن در مایکروویو
به طور کلی پاپ کورن یک میان وعده نسبتاً سالم است ،اما اگر پاپ کورن خود را داخل مایکروویو درست کنید ممکن است آن را بسیار ناسالم کند. دلیل این امر این است که کیسه های پاپ کورن که مخصوص مایکروویو هستند با ماده شیمیایی به نام پرفلوئوروکتانوئیک اسید (PFOA) آغشته هستند.
بسیاری از مطالعات نشان داده اند که مصرف PFOA می تواند باعث سرطان کلیه ، مثانه ، کبد ، لوزالمعده و بیضه ها شود.
جوش شیرین
شما قبلاً می دانید که نوشابه به طور کلی از نظر سلامتی به دلیل مقادیر زیاد قند ناگهانی ، که به افزایش وزن ، التهاب و مقاومت به انسولین کمک می کند ، شدیدا سالم است .
اما شاید متوجه نشده باشید که سودا همچنین حاوی رنگ مصنوعی و مواد شیمیایی مانند مشتقات ۴-متیل آمیدازول است که به افزایش خطر سرطان منجر می شود.
مواد غذایی کنسرو شده
مشکل غذاهای کنسرو ذخیره سازی موادی است که به مرور زمان می تواند خطرناک باشد . تقریباً در تمام قوطی های آلومینیومی به مدت کوتاهی بیس فنول-A یا BPA ایجاد می شوند.
سعی کنید همیشه محصولات تازه یا یخ زده را خریداری کنید .
چیپس سیب زمینی
این تراشه ها نه تنها از نظر چربی و سدیم بسیار پر حاشیه هستند بلکه حاوی طعم های مصنوعی ، مواد نگهدارنده و رنگ های غذایی نیز هستند که بدن نمی تواند آنها را به عنوان مواد غذایی تشخیص دهد.
روش تهیه – سرخ کردن در گرمای زیاد – آن بافت مطلوب و شفاف را به دست می آورد ، که آکریلامید ایجاد می کند ، که یک ماده سرطان زا شناخته شده است که در سیگار نیز یافت می شود.
گوشت های فرآوری شده ، دودی و قرمز
منظور مواردی مانند استیک ، همبرگر ، هات داگ ، بیکن ، سوسیس و گوشت ناهار را شامل می شود. گوشت های فرآوری شده یک مشکل هستند زیرا آنها حاوی مواد نگهدارنده مانند نیترات سدیم هستند که برای تازه نگاه داشتن محصول بسیار عالی است اما می تواند باعث سرطان شود.
به طور کلی طی تحقیقات اخیر گفته شده است ، گوشت قرمزی که هر روز به طور متدوال خورده می شود ، خطر ابتلا به سرطان را تا ۲۲٪ افزایش می دهد.
ماهی قزل آلا
بدن شما به بیشتر ماهی ها که دارای چربی های سالم امگا ۳ هستند احتیاج دارد ، اما ماهی قزل آلا از یک رژیم غذایی غیر طبیعی پر از سموم دفع آفات ، مواد شیمیایی ، آنتی بیوتیک ها و سایر سرطان های شناخته شده تغذیه می شود. در نتیجه ، گوشت آنها مملو از PCB ، جیوه و دیوکسین های سازنده سرطان است.
برای ایمن بودن ، به دنبال برچسب هایی باشید که به طور خاص نشان دهنده ماهی قزل آلا پرورش یافته و تحت نظرات بوده باشد.
روغنهای هیدروژنه
حتی روغن گیاهی که به نظر می رسد سالم باشد ، اگر نتوان آن را به طور طبیعی استخراج کرد و فرآیند استخراج شیمیایی انجام شود نتیجتا باعث هیدروژنه شدن آن می شود .
روغنهای هیدروژنه در تن های ماهی و غذاهای فرآوری شده به خوبی یافت می شوند تا طراوت آنها بیشتر شود ، اما در بدن آنها بر ساختار و انعطاف پذیری سلول های شما تأثیر می گذارند و این می تواند باعث سرطان شود.
آرد سفید
فرآیند پالایشی که برای تولید آرد سفید انجام میشود باعث از بین رفتن مواد مغذی موجود در غلات می شود . و بدتر از آن ، آسیاب ها برای سفید کردن آرد از گاز کلر استفاده می کنند که یک ماده شیمیایی شدیدا کشنده است. و جالب است بدانید محصول نهایی این فرآیند دارای قند بسیار بالایی است که قند خون را افزایش می دهد .
غذاهای GMO
غذاهای اصلاح شده ژنتیکی در یک آزمایشگاه طراحی شده اند تا در برابر آفات مقاوم تر بوده و در برابر حمل و نقل دست نخورده بمانند و در برابر شرایط محیطی به خوبی ایستادگی کنند.
در آمریکا تقریباً تمام غلات (سویا ، گندم و ذرت) GMO هستند ، اما بسیاری از کشورهای اروپایی آنها را ممنوع اعلام کرده اند.
شربت ذرت با فروکتوز بالا
به بیان ساده تر ، این شیرین کننده غذای مورد علاقه سلول های سرطانی است. مصرف مقدار زیادی از آن ممکن است باعث سرطان نشود ، اما باعث سرعت در تکثیر و رشد سلول ها می شود .
شما با پخت و پز و پخت در خانه خود را از قند اضافه در مواد غذایی محافظت کرده و و آن را از مواد غذایی خود کم می کنید .
شیرین کننده های مصنوعی
این شیرین کننده ها در برخی مواد غذایی رژیمی برای مصرف افراد چاقی که قصد کاهش وزن دارند وجود دارند برای مثال برخی از قندهای رژیمی که با عنوان قند رژیمی وجود دارند .
الکل
مصرف بیش از حد الکل خطر ابتلا به سرطان دهان ، مری ، کبد ، روده بزرگ ، روده و ریه را افزایش می دهد. در حقیقت ، تصور می شود که مصرف الکل دومین عامل اصلی سرطان در سراسر جهان است (مصرف دخانیات اولین مورد است).
غذاهای ترش
 غذاهای ترش با افزایش خطر سرطان روده در ارتباط است.
نوشیدنی های خیلی گرم
ممکن است در این مرحله احساس افسردگی کنید که بسیاری از غذاهای مورد علاقه شما در لیست سرطان ایجاد شده اند ، بنابراین اجازه دهید با چیز ساده ای از آن جلوگیری کنید. مطالعات اخیر نشان داده است که مصرف مرتب نوشیدنی های بسیار گرم می تواند به مری شما آسیب برساند و منجر به سرطان گلو شود.
 دانشمندان می گویند حدود ۶۵ درجه سانتیگراد (۱۴۹ درجه فارنهایت) .
متأسفانه ، بسیاری از این مواد غذایی سرطان زا در واقع مواد تشکیل دهنده بسیاری از کالاهایی هستند که به طور مرتب می خوریم. فکر کردن در مورد اجتناب از آنها بسیار سخت است زیرا بشر جامعه امروزی خواهان غذاهای آماده کنسرو و محصولاتی است که به راحتی در دسترس باشد.
اما اطمینان داشته باشید که فقط کمی سالم خواری در مدت زمان کمی منجر می شود تا احساس بهتری پیدا کنید ، و مطمئناً متوجه خواهید شد که بدن شما حتی نمی تواند چیزهای بد را تحمل کند.

ارسال شده در دانستنی ها توسط دکتر سمیرا ساعی‌راد | Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,