بر اساس گزارش (سی ان ان) بهترین کشور جهان برای رشد و پرورش فرزندان کدام است ؟

16 فوریه 2020

بر اساس گزارش (سی ان ان) بهترین کشور جهان برای رشد و پرورش فرزندان کدام است ؟

اگر یک سیستم آموزش عمومی خوب و  توسعه یافته در صدر لیست شما باشد ، به احتمال زیاد ایالات متحده آمریکا را در نظر خواهید گرفت ، اما اگر در خصوصیاتی مانند امنیت ، برابری جنسیتی ، زندگی سبز ، قوانین دوستانه خانواده و حقوق بشر نقش داشته باشید ، به جای دیگری نگاه خواهید کرد. وی گفت: “یکی از معیار هایی که کشور آمریکا خیلی در آن عقب می افتد معیار ایمنی فرزندان است.در این خصوصیت ، ایالات متحده واقعاً در رتبه ۳۲ قرار دارد ، تقریباً خیلی پایین از این فهرست. به همین ترتیب این امر واقعاً در رتبه بندی های خود برای پرورش بچه ها تأثیر می گذارد. باید نظر داشت تنها سیستم آموزش عمومی قوی و امکانات تحصیلی برای رشد و پرورش فرزندان کافی نیست بلکه سیستم آموزشی ذارای رتبه بالاتری قرار دارد که در کنار آموزش تحصیلی و علمی به امنیت جسمی ، جنسی ، فکری فرزندان هم بها دهد و بستر رشدی را در تمام زمینه ها فراهم آورد . 
کانادا برای پرورش بچه ها در رده چهارم قرار گرفت و پس از آن هلند ، فنلاند ، سوئیس ، نیوزلند ، استرالیا و اتریش قرار گرفتند و انگلیس با رتبه ۱۱ در لیست این کشورها قرار دارد.
یک بررسی بزرگ بین المللی
در گزارش بررسی بهترین کشورها برای رشد و پرورش کودکان ، ۷۳ کشور را در ۶۵ معیار مختلف ارزیابی کرده است. برای این کار ، بیش از ۲۰،۰۰۰ نفر در آمریکا ، آسیا ، اروپا ، خاورمیانه و آفریقا مورد بررسی قرار گرفتند. پاسخ دهندگان در تمامی گروه ها و اقشار جامعه تقسیم بندی می شوند. شهروندان دارای تحصیلات دانشگاهی که خود را طبقه متوسط یا بالاتر می دانند و حداقل چهار روز در هفته اخبار را می خوانند یا تماشا می کنند. و عموم مردم ، با سن بالای ۱۸ سال تعریف شده اند که سن و جنس آنها از نظر ملی نماینده جمعیتی کشورهایشان بود. سوئیس برای چهارمین سال پیاپی نوار آبی را به عنوان بهترین کشور به دست آورد. کانادا به طور کلی به رتبه دو رسید و پس از آن ژاپن ، آلمان ، استرالیا و انگلیس قرار گرفتند. ایالات متحده در رتبه هفتم ، بهتر از سال گذشته بود .

در نظر داشته باشید در نشر این مطلب قصد هیچ گونه تبلیغی نیست  و صرفا جهت بازنشر یک گزاش رسمی از سایت رسمی سی ان ان است . 

ارسال شده در اخبار توسط دکتر سمیرا ساعی‌راد | Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,