ارتباط تغذیه مادر در دوران بارداری و فرزند بیش فعال !

26 سپتامبر 2019

در ۲۹ مارس ۲۰۱۹ (اخبار HealthDay) – در مطالعه جدیدی اعلام کرد که رژیم غذایی مادر در دوران بارداری می تواند بر خطر ابتلا به کمبود توجه کودک (اختلال بیش فعالی (کمبود توجه) (ADHD)) تأثیر بگذارد.
محققان اسپانیایی ارتباطی بین میزان اسیدهای چرب امگا ۶ و امگا ۳ در خون بند ناف و ADHD در سن ۷ ماهگی مشاهده کردند.
محققان توضیح دادند که اسیدهای چرب در ساختار و عملکرد سیستم عصبی مرکزی به ویژه در مراحل بعدی بارداری نقش مهمی دارند.
مطالعه آنها شامل ۶۰۰ کودک از چهار منطقه در اسپانیا بود. برای ارزیابی علائم ADHD ، معلمان هنگامی که کودکان ۴ ساله بودند ، پرسشنامه هایی را تکمیل کردند و والدین نیز سه سال بعد این کار را انجام دادند.
محققان همچنین نمونه هایی از پلاسمای خون بند ناف را از شرکت کنندگان تجزیه و تحلیل کردند.
در سن ۷ سالگی ، تعداد علائم ADHD برای هر فرد افزایش (نسبت امگا ۶ به امگا ۳) افزایش یافت.
محققان همچنین گفته اند ، تعادل بین دو اسید چرب مهم است ، زیرا آنها عملکردهای متضادی دارند. امگا ۶ باعث التهاب می شود و امگا ۳ یک ضد التهاب است.
به گزارش کلینیک مایو ، امگا ۶ در روغنهای گیاهی و گیاهانی خاص ، دانه ها و آجیل ها یافت می شود ، در حالی که امگا ۳ به طور کلی در ماهی و روغن ماهی یافت می شود.
مونیکا لوپز-ویسنته ، نویسنده اصلی این خبر گفت: “یافته های ما مطابق با مطالعات قبلی است که رابطه ای بین نسبت امگا ۶ / امگا ۳ در مادران و نتایج مختلف رشد عصبی در نوزادان را ایجاد می کند.” او محقق در انستیتوی بهداشت جهانی بارسلونا (ISGlobal) است.
لوپز-ویسانته در انتشار خبر این موسسه خاطرنشان کرد: اگرچه این تحقیق از نظر کلینیکی قابل توجه نبود ، اما یافته های ما در سطح جمعیت به طور کلی اهمیت دارند.”
جوردی جولوز ، نویسنده این مطالعه ، گفت که این تحقیق درمورد اهمیت رژیم غذایی مادران در دوران بارداری به تحقیقات فزاینده ای در آینده می انجامد.
جولوز گفت: “تأمین مواد مغذی در مراحل ابتدایی زندگی به این دلیل که ساختار و عملکرد اندام ها را برنامه ریزی می کند ، ضروری است و این برنامه نویسی به نوبه خود بر سلامتی در هر مرحله از زندگی تأثیر دارد.

ارسال شده در اخبار, دانستنی ها توسط دکتر سمیرا ساعی‌راد | Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,